اچ پی

اچ پی کارمندان
  • تولید محتوا
  • 1403-03-27 05:53:36
  • 0 نظر

اچ پی

شرکت HP یا هیولت پاکارد، با سرمایه اولیه اندکی معادل 538 دلار کار خود را شروع کرد و اکنون پس از گذشت حدود 80 سال به بیش از 90 میلیارد دلار رسیده است.

در حال حاضر شرکت اچ پی در بیش از 160 کشور جهان فعالیت می‌کند. اچ پی که از گاراژی در ایالت کالیفرنیا کار خود را شروع کرد، بعد ها ده‌ ها و صد ها زیر مجموعه برای خودش ایجاد کرد و یکی از قطب ‌های بزرگ صنعت کامپیوتر در دنیا شد.

اچ پی یکی از برندهای قدرتمندی است که هر سال فروش بی نظیری را در خصوص طراحی و ساخت دستگاه های دیجیتالی تجربه می کند. کیفیت عنصر تشکیل دهنده ساختار فنی تمامی محصولات اچ پی است. متقاضیان و طرفداران این برند در سراسر جهان حضور دارند.

تاریخچه ای از برند اچ پی

برند اچ پی در سال 1939 توسط ویلیام آر هیولت (William R. Hewlett) و دیوید پاکارد (David Packard)، دو فارغ التحصیل مهندسی برق دانشگاه استنفورد، در پشت‌ درهای یک گاراژ در کالیفرنیا تاسیس شد.

شرکت اچ پی اولین برند تکنولوژی بود که از ایده ‌ها و پشتیبانی فردریک تورمن استفاده کرد و در نهایت همین ایده‌ ها باعث به وجود آمدن سیلیکون ولی شد.

اچ پی در اوایل تاسیس خود با تولید ابزار آلات پیچیده به شهرت رسید. اولین برند اچ پی، شرکت والت دیزنی بود که از آن‌ ها هشت نوسان ‌ساز صوتی برای استفاده در فیلم Fantasia خرید.

 اچ پی در طول جنگ جهانی دوم محصولاتی برای کاربرد های نظامی ساخت و همین امر باعث معافیت از جنگ پاکارد شد.

شرکت اچ پی در طول جنگ با آزمایشگاه تحقیقات نیروی دریایی برای ساخت ضد رادار و فیوز های پیشرفته توپخانه همکاری می‌کرد.

پس از اتمام جنگ، پاکارد مسئولیت کسب و کار شرکت را بر عهده گرفت و هیولت به تحقیق و توسعه پرداخت. پس از کاهش فعالیت در قرارداد های دفاعی در دوران پس از جنگ، در سال 1947، شرکت اچ پی به درآمد سال های جنگ بازگشت و پس از آن با استراتژی “تنوع در محصولات تولیدی”، به طور مداوم رشد کرد.

 

از محبوب ترین محصولات اولیه شرکت اچ پی، شمارنده فرکانس با سرعت بالا بود که در سال 1951 معرفی شد. این محصول در بازار در حال رشد ایستگاه های پخش تلویزیون و رادیوی FM، برای تنظیم دقیق فرکانس های سیگنال بر طبق مقررات کمیسیون ارتباطات فدرال مورد استفاده قرار گرفت. فروش نظامی در دوران جنگ کره نیز درآمد شرکت را افزایش داد.

اچ پی اقداماتی همچون خرید شرکت F.L. Moseley (سازنده دستگاه های ضبط گرافیکی) را در جهت گسترش خط تولید خود انجام داد. در سال 1961، با خرید شرکت سانبورن، وارد عرصه تولید تجهیزات پزشکی شد.

برند اچ پی در سال 1964 با استفاده از یک ترفند تبلیغاتی تکنولوژیکی، شناخت بین المللی از تجهیزات هیولت-پاکارد به دست آمد.

مهندسان شرکت اچ پی با دستگاه پرتو سزیم HP 5060A به سراسر جهان می رفتند تا ساعت های اتمی جهانی را در یک میلیونم ثانیه همگام سازی کنند.

شرکت اچ پی اولین ماشین حساب رومیزی خود را چند سال بعد معرفی کرد و در سال 1972، با استفاده از تکنولوژی پیشرفته مدارهای مجتمع، اولین ماشین حساب جیبی خود را عرضه کرد.

درآمد شرکت اچ پی در سال 1977 از مرز یک میلیارد دلار فراتر رفت، درحالی که کارکنان آن بیش از 35 هزار نفر بودند. در این سال که هم هیولت و هم پاکارد بازنشسته شدند و به عنوان مدیران افتخاری در شرکت فعالیت می کردند.

توسعه و رشد اچ پی پس از هیولت-پاکارد

زمانی که یانگ به عنوان مدیر عامل شرکت اچ پی به کار مشغول شد، اولین رایانه شخصی، اولین رایانه دستی و اولین رایانه تماس دستی را به ترتیب در سال های 1980، 1982, 1983 به بازار عرضه کرد. در سال 1984، اچ پی، اولین چاپگر لیزری ابداع و به بازار مصرف روانه کرد.

اولین کامپیوتر اچ پی، HP 2116A نام داشت و در سال 1966 به اختصاصی برای مدیریت دستگاه‌ های آزمایش و اندازه ‌گیری شرکت ساخته شد.

 شرکت اچ پی در سال 1972، مینی کامپیوتر HP 3000 را با هدف فروش عمومی عرضه کرد. سال 1976، استفان جی. وزنیاک (Stephen G. Wozniak)، کارآموز مهندسی این شرکت، اولین نمونه کامپیوتر شخصی (PC) را ساخت و به آن ‌ها ارائه داد.

اچ پی این طرح را نپذیرفت و تمام حقوق آن ایده را وزنیاک داد. بعدها وزنیاک به استیو جابز پیوست تا برند Apple Computer Inc را ایجاد کند که امروز آن را با نام اپل می‌شناسیم.

کمپانی اچ پی تاکنون مقام اول را در تولید این وسیله به خود اختصاص داده و تا سال 2005، 385 میلیون چاپگر به سراسر دنیا فروخته است.

شرکت اچ پی، در سال 1988 با 87 هزار نفر پرسنل و درآمد 8/9 میلیارد دلاری، در جایگاه 49 فهرست 500 شرکت برتر فورچون قرار گرفت. سال 1995 دیوید پکارد کتاب «راه اچ پی» را که دربردارنده توضیح سبک مدیریت شرکت بود منتشر کرد و سال بعد درگذشت.

در آستانه ورود به قرن 21، تعداد کارکنان به 84400 نفر و درآمد به 42 میلیارد دلار رسید.

با آغاز قرن جدید، اچ پی تمرکز خود را بیشتر از گذشته بر پرینترهای رنگی گذاشت. پیشرفت اچ پی در تولید و ارائه محصولاتی مانند پرینتر، کامپیوترهای شخصی و فناوری ‌های پردازشی، باعث شد تا آن ها بخش قدیمی خود را در حوزه‌ ابزارهای اندازه‌ گیری از شرکت جدا کنند.

 طی دهه 2000 اچ پی همچنین با افتتاح آزمایشگاه‌ های تحقیقاتی در هند، پکن، چین و روسیه، فعالیت ‌های جهانی خود را گسترش داد.

اچ پی در سال 2002، شرکت کمپک که یکی از بزرگ ‌ترین تولید کنندگان کامپیوتر های شخصی در آمریکا بود را خرید. این حرکت به اصرار کارلی فیورینا (Carly Fiorina) مدیر عاملی که به تازگی استخدام شده بود و اولین مدیر عامل زن فهرست داو جونز صورت گرفت.

پس از فیونا، مارک هارد که مدیر عامل شرکت NCR بود به عنوان مدیر عامل و رئیس شرکت اچ پی انتخاب شد. در دوران تصدی هارد، یک ابتکار راهبردی برای ورود به عرصه گوشی تلفن همراه آغاز شد.

شرکت اچ پی در سال 2010، شرکت پالم را که یک شرکت آمریکایی تولید کننده دستیار های دیجیتالی شخصی (PDAs) و گوشی های هوشمند بود، خریداری کرد. سیستم عامل چند وظیفه ای آن به نام WebOS (نسل بعدی جانشین سیستم عامل اصلی پالم) توسط تحلیل گران به عنوان سیستم پیشرو برای گوشی های هوشمند مورد توجه قرار گرفت.

خرید شرکت پالم، دو خط تولید گوشی های هوشمند iPAQ شرکت اچ پی را که سیستم عامل تلفن همراه ویندوز شرکت مایکروسافت را اجرا می کردند، تکمیل کرد.

شرکت اچ پی پس از آن  بر روی نرم افزار و خدمات کسب و کار تمرکز کرد و شرکت نرم افزاری کسب و کار بریتانیا با نام Autonomy Corporation را به مبلغ 1/11 میلیارد دلار خریداری کرد.

شرکت اچ پی یکی از اولین کسب و کارهای ایالات متحده بود که این ایده را که “کارمندان، مشتریان و جامعه، به اندازه سهامداران به عملکرد شرکت علاقمند هستند” را تایید می کرد.

شرکت اچ پی همواره یکی از بهترین مکان ها برای کار زنان و اقلیت ها معرفی می شد. همچنین شرکت اچ پی یکی از شرکت کنندگان پیشرو در سازمان های خیریه است که 4/4 درصد از سود پیش از کسر مالیات را به خیریه اختصاص می دهد.

 

محصولات برند اچ پی

محصولات کمپانی اچ پی تنوع بالایی دارند. شرکت اچ‌ پی چاپگر، سرور، لپ تاپ، تلفن‌ های همراه هوشمند و تبلت و حتی نرم ‌افزار های مدیریت شبکه را وارد بازار جهانی می سازد.

نخستین محصول ساخت شرکت HP یک نوسان ساز بود که با ایده بیل هیولت در دانشگاه استنفورد و در اواخر دهه 1930 شکل گرفت. نوسان سازی که همه رقبا را از نظر کیفیت و قیمت کنار زد. به طور کلی یکی از امتیازات موجود در تاریخچه اچ پی قیمت های مقرون به صرفه در کنار کیفیت بالای محصولات است.

محصولات اصلی شرکت اچ ‌پی شامل چاپگر، سرورها، رایانه ‌های قابل حمل، تلفن ‌های همراه هوشمند و تبلت و نرم‌ افزار های مدیریت شبکه می ‌باشد.

در بین کاربران عمومی در کشور ما عموما محصولات اچ پی را با پرینتر های با کیفیت و لپ تاپ های تولیدی آن می شناسند. در حالی که کامپیوتر های سرور اچ پی را نیز نمی توان نادیده گرفت که از با کیفیت ترین ها در رده محصولات سروری بوده و دانشجویان رشته های آی تی و سایر دست اندرکاران حوزه شبکه به اعتبار برند اچ پی در تولید سرور های با کیفیت آگاهی دارند.

چشم انداز فعلی شرکت اچ پی توسعه حوزه رایانه های صنعتی، تجهیزات شبکه و ذخیره ساز و خدمات تحویل کالا بوده و این محصولات اچ پی بازه بسیار متنوعی از جمله رایانه های شخصی، سرورهای شبکه، تجهیزات شبکه، تجهیزات ذخیره سازی، نرم افزار، چاپگرها و تجهیزات پردازش تصویر را شامل می شوند. تعداد کارمندان اچ پی که در سراسر دنیا پراکنده هستند به 317500 نفر می رسد.

برای اطلاع از چگونگی خرید و واردات کالا و ثبت درخواست با الوند تجارت از شرکت اچ پی به صفحه واردات از اچ پی مراجعه کنید.

نظرات کاربران:

تاکنون نظری برای این فروشگاه ثبت نشده است.

ارسال نظر

وبلاگ

دیگر نوشته ها

فروشگاه ها

فروشگاه های مرتبط