مک کسون

مک کسون کارمندان
  • تولید محتوا
  • 1402-12-13 06:54:48
  • 0 نظر

مک کسون

شرکت مک کسون (McKesson) فعال در حوزه توزیع دارو در سطح عمده و ارائه فناوری اطلاعات پزشکی، ابزارهای مراقبت و تجهیزات پزشکی می‌ باشد. شرکت مک‌ کسون، در ایالات متحده در زمینه توزیع سیستم‌ های مراقبت بهداشتی، منابع پزشکی و محصولات دارویی فعالیت می‌کند. شرکت مک‌ کسان کورپوریشن در فهرست فورچن جهانی 500 بوده، همچنین در فهرست بزرگترین شرکت‌ های ایالات متحده، در رتبه 14 قرار دارد.

تاریخچه شرکت دارویی مک کسون

شروع فعالیت شرکت مک کسون از زمانی است که ارائه خدمات بهداشتی به شکل مدیریت شده در ایالات متحده آغاز شده بود. شرکت مک کسون در سال 1833 توسط جان مک کسون و چارلز اولکات در نیویورک تاسیس شد. مک کسون در ابتدا بر واردات و عمده فروشی داروهای درمانی و مواد شیمیایی از کشورهای تولید کننده این محصولات متمرکز بود. مک کسون، کار خود را از یک مغازه کوچک واقع در منطقه شرکت‌ های مالی نیویورک شروع کرد و به سرعت شروع به پیشرفت کرد.  در آن سال‌ ها دریانوردی و حمل‌ و نقل کالا ها با کشتی، آمریکا را با دنیای جدید تجارت جهانی آشنا می‌کرد. مک کسون و اولکات کسب و کار خود را با حمل مواد دارویی به وسیله کشتی‌ رشد و پیشرفت دادند. در آن دوران واردات دارو از اروپا و واردات گیاهان دارویی، ریشه ‌های گیاهی و ادویه جات به دست آمده از پنسیلوانیا، از طریق این کشتی‌ ها باربری میسر می ‌شد. دو شریک مک کسون، پس از مدت کوتاهی از شروع کار، شخصی به نام دانیل رابینز را به عنوان دستیار استخدام کردند. رابینز پس از مدتی به یکی از شرکای شرکت مک کسون تبدیل شد. پس از اینکه اولکات در سال 1853 در گذشت، شرکت به مک کسون و رابینز تغییر نام داد. شرکت مک کسون در آن زمان به هفده ایالت آمریکا از ورمانت گرفته تا کالیفرنیا محصولات دارویی توزیع می‌کرد. کمپانی مک کسون در سال 1855، به یکی از اولین عمده فروشان دارو تبدیل شد که به تولید دارو نیز روی آورده بود. دارو های تولیدی مک کسون و رابینز خیلی زود در سراسر جهان شناخته شدند و مک کسون برای اقدامات نوآورانه و پیشگامی‌ در صنعت، مدال ‌ها و جوایز زیادی دریافت کرد. دو شریک مک کسون در سال 1938 تفکیک شدند، سپس مک ‌کسون بطور جدا گانه، تحت نام مک‌کسون به فعالیت خود ادامه داد. در سال 1999، مک‌ کسون اقدام به خرید بخش سیستم‌ های اطلاعاتی پزشکی شرکت اچ‌ بی ‌او که اچ‌ بی ‌او سی نام داشت، نمود. سپس دو شرکت با هم ادغام شده و شرکت جدید، مک‌ کسون-اچ ‌بی ‌او سی نام گرفت. بی نظمی‌ های حسابداری در اچ‌ بی‌ او سی، قیمت سهام این شرکت را به نصف کاهش داد و منجر به اخراج بسیاری از مدیران اچ‌ بی‌ او سی گردید. سپس در سال 2001 در پی جدا شدن دو شرکت، بار دیگر نام این کمپانی به مک‌ کسون تغییر یافت. مک‌کسون، علاوه بر ایالات متحده، دارای دفاتر و شعب بسیاری در سراسر آمریکای شمالی، استرالیا، ایرلند، فرانسه، هلند و انگلستان می‌باشد. در حال حاضر مک ‌کسون، یکی از قدیمی ‌ترین شرکت ‌های تجاری در ایالات متحده شمرده می ‌شود.

 

برای اطلاع از چگونگی خرید و واردات کالا و ثبت درخواست با الوند تجارت از شرکت مک کسون به صفحه واردات از مک کسون مراجعه کنید.

نظرات کاربران:

تاکنون نظری برای این فروشگاه ثبت نشده است.

ارسال نظر

وبلاگ

دیگر نوشته ها

فروشگاه ها

فروشگاه های مرتبط