سامسونگ

سامسونگ دفتر مرکزی
  • تولید محتوا
  • 1403-03-27 05:01:54
  • 0 نظر

سامسونگ

سامسونگ، یک شرکت چند شاخه ای و چند ملیتی کره ای است. سامسونگ مالک چندین ‌شرکت تابعه در صنایع مختلف مانند: سامسونگ الکترونیکس، سامسونگ لایف، سامسونگ فایر و... است. سامسونگ تاثیر بسزایی در توسعه فرهنگی اقتصادی، سیاسی و رسانه ای کره جنوبی داشته است. شرکت های سامسونگ حدود یک‌ پنجم کل صادرات کره را تولید می‌کنند. سامسونگ در برنامه توسعه ای رود خانه هان به عنوان یک نیروی محرک اصلی عمل کرده است. دفتر مرکزی این شرکت در شهر سئول است. سهام شرکت سامسونگ در بازار بورس نیویورک خرید و فروش می شود.

تاریخچه ی از تاسیس و پیشرفت شرکت سامسونگ

گروه سامسونگ در سال 1983 توسط لی بیونگ چول تاسیس شد. شرکت سامسونگ به عنوان یک شرکت تجاری در طول سه دهه نخست به فعالیت در زمینه ی خدمات مالی و بیمه، مبادلات اوراق بهادار و خرده فروشی می پرداخت.

شرکت سامسونگ در پایان‌ دهه 60 وارد صنعت الکترونیک شد. در اواسط دهه 70 نیز به صنایع کشتی سازی روی آورد. پس از درگذشت لی بیونگ چول درسال 1987، شرکت سامسونگ به چهار گروه مستقل سامسونگ، سی جی، شین سه گائه و هانسول تفکیک شد.

بیونگ چول نام سامسونگ را برای گروه تجاری خود انتخاب نمود. واژه سامسونگ در زبان کره ای، هان جا یعنی سه ستاره است. منظور از عدد سه در این کلمه یعنی توان و بزرگی، و ستاره به معنای جاودانگی است.

شرکت سامسونگ در ابتدا بیشترین حجم کاری خود را بر صادرات ماهی، میوه و سبزی به چین متمرکز کرده بود. طی یک ‌دهه با رشد بسیار سریع، سامسونگ به یکی ‌از 10 شرکت برتر کره تبدیل شد. در سال 1969 شرکت سامسونگ الکترونیکس به عنوان یکی از شرکت‌ های تابعه در گروه سامسونگ شروع به فعالیت کرد.

شرکت سامسونگ الکترونیکس، در دهه 70 با سرمایه گذاری در صنایع سنگین، صنایع شیمیایی و پتروشیمی، کشتی سازی و ابزارهای دقیق، راه صنعتی شدن را در پیش گرفت. همچنین نخستین صادرات صنایع الکترونیک این گروه توسط شرکت سامسونگ الکترونیکس صورت گرفت.

گروه سامسونگ در دومین برنامه 5 ساله مدیریت، هدف ‌شرکت را گذر از مرحله تولید و تجارت مواد اولیه به ساخت محصول نهایی اعلام‌ کرد. محصولات شرکت سامسونگ در دهه 80 توانستند به بازارهای جهانی راه یابند.

با درگذشت موسس شرکت سامسونگ، پسر او لی کان هی، مدیریت این گروه را بر عهده گرفت. لی کان هی، برنامه توسعه سامسونگ را در شرکت به راه انداخت. علاوه بر این هدف او تجدید کسب و کار قدیمی و تبدیل شرکت به یکی از 5 شرکت برتر الکترونیک  درکلاس جهانی بود.

دوران مدیریت نوین در سامسونگ چگونه به وجود آمد؟

شرکت سامسونگ در دهه 90 با انتخاب و تبلیغ شعار، اول کیفیت وارد دوران مدیریت نوین خود شد. در این دوره 17 محصول مختلف مانند، نمایشگر های رایانه ای وارد بازار جهانی شد. برخی از این محصولات مانند نمایشگر های ال سی دی به مقام اول جهان رسید.

گروه سامسونگ علاوه بر تولید محصول با کیفیت، بر سطح کیفی کارکنان خود نیز نظارت داشت. از آغاز قرن 21، حرکت به سمت دیجیتالی شدن سامسونگ شدت گرفت. به گونه ای که شرکت سامسونگ در حوزه ‌های مختلف فناوری، اطلاعات و ارتباطات محصولات گوناگونی عرضه کرد.

سامسونگ و زیر مجموعه های اصلی صنعتی آن

گروه سامسونگ اکنون سه واحد اصلی سامسونگ الکترونیکس، صنایع سنگین سامسونگ و سامسونگ سی اند تی دارد. البته این ‌شرکت در حوزه‌ های دیگر نیز زیر مجموعه های بزرگی از جمله بیمه عمر سامسونگ، سامسونگ Everland، آژانس تبلیغاتی سامسونگ CheilWorldwide دارد.

در طی دهه 80 سامسونگ الکترونیکس سرمایه گذاری قابل توجه برای تحقیق و توسعه انجام داد. در طول این مدت به کشورهای پرتغال، آمریکا، ژاپن و انگلستان گسترش یافت. همچنین سامسونگ در این دهه وارد صنعت  سخت افزار مخابرات شد. در ابتدا با تولید سوئیچ بورد تلفن و سپس سیستم های تلفن و فکس و در نهایت به تولید تلفن های همراه پرداخت.

فعالیت سامسونگ در زمینه ی بین‌ الملل

با فوت لی بیونگ ‌چول، سامسونگ به چهار گروه تجاری شامل الکترونیک، مهندسی، ساخت و‌ساز و محصولات پیشرفته تقسیم شد. خرده فروشی، مواد غذایی، مواد شیمیایی، تدارکات، سرگرمی، کاغذ و مخابرات در گروه شین سه، گروه سه جی و گروه هانسول قرار گرفتند.

سامسونگ در طول دهه 90 به عنوان یک شرکت بین‌ المللی رشد کرد. بخش ساخت و ساز سامسونگ، چندین پروژه برجسته از جمله یکی از برج های پتروناس مالزی، برج‌تایپه 101 در تایوان و برج خلیفه در امارت متحده عربی را اجرا کرد.

بخش مهندسی سامسونگ، شرکت تک ‌وین‌ را نیز در بر دارد. این ‌شرکت تولید کننده صنایع هوا فضا است و موتور های هواپیما و توربین های گازی را تولید می‌کند. همچنین قطعات مورد استفاده در موتورهای جت در هواپیما های بوئینگ و ایرباس را تامین می‌کند.

محصولات سامسونگ در زمینه های مختلف

 برند سامسونگ تولیدات مختلفی در صنایع گوناگون دارد از جمله پوشاک، صنایع شیمیایی، تجهیزات پزشکی، نیم رساناها، کشتی و شناور و تجهیزات مخابراتی است. شرکت سامسونگ به حضور خود در بازار تلفن های همراه ادامه داد. در سال 2012 به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده تلفن های همراه شناخته شد. سامسونگ برای حفظ جایگاه خود 3 تا 4 میلیارد دلار جهت ارتقای امکانات تولید نیمه هادی در شهر آستین تگزاس سرمایه ‌گذاری کرد .

نوآورانه ترین محصولات شرکت سامسونگ

در سال 2014 سامسونگ، هدست GearVR را معرفی کرد. این یک دستگاه واقعیت مجازی است که برای استفاده در گوشی گلکسی نوت 4 طراحی شده بود. همچنین کمپانی سامسونگ شروع به فروش فیبر نوری به شرکت تولید شیشه کورنینگ کرد.

سامسونگ بیشترین حق فروش را در بین شرکت‌های خارجی که در ایالات متحده آمریکا بودند کسب کرد. این شرکت بیش از 7500 مجوز کاری در سال 2015  دریافت کرد.

سامسونگ یک ساعت هوشمند برای تناسب اندام با نام GearFit2 و یک هدفون بی سیم به نام Gear Icon2 تولید کرد. در اواخر سال 2017 سامسونگ محصولات مختلفی از جمله گوشی گلکسی نوت 8 و سری سوم از ساعت هوشمند را نیز روانه بازار کرد.

فروشگاه های مجازی سامسونگ

سامسونگ گلکسی، یک اپلیکیشن فروشگاهی است. در این فروشگاه مجازی برنامه های تلوزیونی شامل مجموعه ای از برنامه‌های کاربردی برای تلوزیون و مکانی ایده آل برای گشت و گذار و کشف برنامه‌های متنوع است. علاوه بر این می‌توان برنامه ‌های مختلفی را به صورت رايگان روی تلوزیون های هوشمند، دانلود و اجرا کرد.

شعار فرهنگی و انسانی سامسونگ

شعارهای سامسونگ از آغاز تاسیس، توجه به منابع انسانی، کمک اقتصاد به جامعه و خرد ورزی بوده است. به اعتقاد مدیر عامل سامسونگ، موقعیت این ‌شرکت بر پایه پنج ارزش است: کیفیت، خلاقیت، رقابت، فرهنگ و وحدت است. در پنجاه و پنجمین سالگرد تأسیس سامسونگ، مدیر عامل شرکت اعلام کرد که شرکت نیازمند آن است که بازتاب های اخلاقی خود را ببیند. شرکت هایی که پایبند به اصول اخلاقی نیستند، نمی‌توانند محصولات با کیفیت تولید کنند، زیرا از مشتریان و خواسته های آن ها درک درستی ندارند.

در سامسونگ هر تغییر به عنوان فرصتی جدید دیده می‌شود و به کارکنان امکان و اجازه اشتباه داده می‌شود، ولی به شرط آن که اشتباه آن ها مکتوب شده و دیگر تکرار نشود.

کارمندان سامسونگ در سراسر جهان گسترده شده اند، منابع انسانی از آغاز تاسیس در اولویت شرکت قرار داشتند. سامسونگ با درآمدی معادل 327 میلیارد  دلار در صدر شرکت های برتر کره جنوبی  قرار گرفته است.

جایگاه کنونی سامسونگ با مدیریت ارشد نابغه ی آن

مدیر ارشد سامسونگ، لی کان هی سومین فرزند موسس گروه است که مدرک دکترا از دانشگاه سئول دارد. او بیش از هر مدیر ارشد دیگری به فناوری و کسب دانش فنی دست اول تأکید دارد. با مدیریت مؤثر او در طی دو دهه، سامسونگ که به عنوان یک ‌شرکت بازرگانی تاسیس شده بود، به رقیب جدی معتبر ترین و مطرح ترین پیشتازان فناوری دیجیتال و تولید کنندگان وسایل الکترونیکی تبدیل شد.

اهداف لی کان هی برای آینده، بسیار جامع و متنوع ترسیم شده است. او معتقد است، شرکت سامسونگ برای ماندگار شدن راهی جز درجه اول بودن ندارد. او شرکت و کارمندانش را متعهد کرد، برای توسعه نسل جدید فناوری در زمینه ی سخت افزار ها و نرم‌ افزار های‌ چند رسانه ای و مهندسی زیستی سرمایه گذاری کنند. به اعتقاد او، روند و سرعت تغییرات و رشد فناوری در 5 یا 10 سال آینده بیشتر از تغییرات در طی 100 سال پيش است. لی، دنیای آینده را دنیای فرا نیم رسانا می نامد و تغییرات دنیا را باور نکردنی پیش بینی کرده است.

سامسونگ مجموعه تجاری بزرگی است که از چند شرکت و واحد تولیدی در زمینه های مختلف تشکیل شده است. در حال حاضر با موفقیت هایی که سامسونگ در صنایع الکتریکی به دست آورده، این شرکت به عنوان یک پیشرو در فناوری شناخته می شود و یکی از 10 شرکت برتر در سطح جهانی است.

اصول جدید مدیریت سامسونگ بر پایه ی اخلاق و قانون، احترام به ذی نفعان و مشتریان و پذیرش مسئولیت اجتماعی است. این ویژگی ها باعث شده سامسونگ یکی از برترین و معتبر ترین شرکت  های کره جنوبی و جهان باشد.

برای اطلاع از چگونگی خرید و واردات کالا و ثبت درخواست با الوند تجارت از شرکت سامسونگ به صفحه واردات کالا از سامسونگ مراجعه کنید.

نظرات کاربران:

تاکنون نظری برای این فروشگاه ثبت نشده است.

ارسال نظر

وبلاگ

دیگر نوشته ها

فروشگاه ها

فروشگاه های مرتبط